Petra Toth, 46 let

Tvář z Kalendáře Nebýt na to sama 2023

„Pravidelně jsem chodila na sono, protože rakovinu prsu měla mámina sestra i moje babička z tátovy strany. Pak jsem trošku polevila a na vyšetření jsem se vypravila, až onemocněla maminka – a už bylo skoro pozdě,“ přiznává Petra.

Dnes má za sebou Petra oboustrannou mastektomii s rekonstrukcí a na zkrácený úvazek se vrátila do zaměstnání. „Cítím se často unavená, ale snažím se žít stejně jako dřív,“ říká. „Pokud jde o sport, ten jsem nikdy moc neprovozovala,“ doplňuje. Pracuje jako mechanička brýlových obrub a hezké brýle mívá i na nose. „Nemám jich moc, asi čtvery, to není hodně,“ podotýká s úsměvem. Také přiznává, že nebyla na počátku příliš spokojená s rekonstrukcí ňader. „Nakonec jsem absolvovala tři reoperace a už to konečně trošku vypadá,“ dodává.

Radost jí doma dělají její dvě kočky, jak sama říká „gaučáci“. „Jsou to obyčejní mourkové, které vám někdo dá – Matýsek a Šmudla. Ten starší má už patnáct let, ale kromě špičáků má pořád svoje zuby,“ popisuje Petra své chlupaté štěstí.

Ve volném čase ráda cestuje. „Mám dva kamarády, s nimiž se vždy domlouvám na dovolenou u moře. Jinak moc neplánuji – jen to moře,“ připouští Petra. Rok 2022 se nesl ve znamení poznávání nové destinace v Egyptě – na severu Karibiku. „Za rok bych se ráda vypravila k Pobřeží slonoviny,“ odhaluje Petra další cestovatelské spády.  

Podívejte se na příběhy dalších žen z kalendáře Nebýt na to sama!