Dermatologická péče

Poradíme s péčí o pokožku a vlasy, postižené protinádorou léčbou.

Pod odborným vedením zde budete mít možnost poradenství, vyšetření a následnou péči o kůži postiženou ozařováním, chemoterapiemi, imunoterapiemi, hormonální léčbou a také problémy s růstem a kvalitou vlasů. Budete mít také možnost vyzkoušet dermatologické produkty.

Odborný garant informací v oblasti dermatologie:
MUDr. Petra Fialová

Kůže je léčbou postižena u většiny pacientů

Při onkologické léčbě, ať už se jedná o chemoterapii, radioterapii, imunoterapii či léčbu pomocí protinádorových hormonů, dochází ke změnám, které se mohou projevit na kůži a postižen bývá zpravidla i růst vlasů. Vedlejší účinky protinádorové léčby postihující kůži jsou běžné. Setkáváme se s nimi asi u 2/3 pacientů s rakovinou. Mezi nejčastější patří suchost, zčervenání či svědění kůže, vypadávání vlasů i ostatního tělesného ochlupení, výsev bolestivých, zanícených, akné připomínajících projevů v oblasti hlavy a trupu, praskání a slupování kůže ve dlaních a na ploskách, poruchy růstu nehtů. Onkologická terapie může zapříčinit zvýšenou citlivost kůže na sluneční záření a vést ke vzniku hyperpigmentací (hnědých skvrn na kůži). Většina těchto nežádoucích kožních účinků je přechodná a ustupuje po ukončení léčby rakoviny. Jsou ale nepříjemné, komplikují celý proces léčby a i tím, že jsou pro okolí na první pohled patrné, často vedou k psychické nepohodě pacientů.

Pomoc existuje

Existují účinné postupy, jak tyto projevy potlačit a výrazně je zmírnit. V rámci projektu Nebýt na to sama působí tým odborníků, zaměřených na zvládání nežádoucích kožních projevů protinádorové léčby a pacienti se ně mohou se svými problémy obracet.

Vyberte a rezervujte si termín

k návštěvě naší Onkokosmetické poradny.

Zajímavé odkazy

Onkokosmetická poradna

Kde: Masarykův onkologický ústav
Švejdův pavilon, 2. patro, Kožní ambulance

Kdy: Út, St 16–18

Telefon: 735 137 870

Rezervace termínu na reservio.com

Nejnovější články v rubrice dermatologické péče