Pár slov o projektu a naše cíle

Tři ženy, tři onkologické diagnózy, tři životní příběhy a jedna společná cesta. Andrea – aktivní a pracovitá máma dospívající dcery, žena, která žije svůj sen. Ve 44 letech onemocněla rakovinou krku. Renata – máma dvou malých dětí, sociální pracovnice připravena kdykoli, komukoli pomoci. Ve 33 letech si vyslechla diagnózu karcinom prsu. Barča – výborná studentka, slečna, která teprve spřádá své plány – ve 22 letech právem zaskočena diagnózou karcinom vaječníku. V době léčby jsme každá řešila úplně jiné problémy, každá jsme se s diagnózou vypořádala jinak, přesto máme pocit, že nás to spojuje. Víme už jaké to je, stanout ze dne na den tváří v tvář onkologické diagnóze.

Protože si uvědomujeme, že jsme jen malinký vzorek obrovské skupiny onkologických pacientek, rozhodly jsme se využít svých zkušeností a nabídnout pomoc dalším ženám. Víme, jak onkologické onemocnění dokáže obrátit život vzhůru nohama. Otestuje vztahy, odvahu i vytrvalost. Ale přinese také trochu jiný pohled na život. Rády bychom proto využily našich zkušeností a podpořily další ženy, které se potýkají s podobným osudem. Chceme jim alespoň částečně zpříjemnit cestu léčbou, nabídnout aktivity, které budou prospěšné nejen pro pacientky samotné, ale i pro jejich blízké – partnery, děti. Protože Masarykův onkologický ústav v Brně považujeme za nejkomplexnější onkologické centrum, rozhodly jsme se náš projekt zacílit právě tam. 

Projekt získal finanční podporu od Magistrátu města Brna v soutěži Dáme na vás – participativní rozpočet. Díky tomuto vítězství můžeme své plány uskutečnit. Děkujeme všem, co pro nás hlasovali! Zavzpomínejme si.

březen 2020
L
březen 2020

Prvotní impuls - módní přehlídka

3. března 2020: Andrea Nováková s pomocí pacientské organizace MammaHelp a projektu Bellis  uspořádala v Masarykově onkologickém ústavu charitativní módní přehlídku šatů i paruk, kde v rolích modelek vystoupily bývalé nebo současné onkologické pacientky.

červen 2020
L
červen 2020

1. hlasovací kolo Dáme vás - participativní rozpočet

K 30.6.2020 jsme nasbírali v 1. hlasovacím kole nejvíce ze všech 134 přihlášených projektů a to 2253 „lajků“. Hlas v podobě lajku mohli dát všichni obyvatelé České republiky a tato masivní podpora byla znát napříč společností.


Od začátku nás podpořil přes oficiální stránky FB:

  • MOU Brno
  • Národní onkologický program ČR – Linkos
  • Bellis- mladé ženy s rakovinou prsu
  • LF MU jménem paní proděkanky prof. PhDr. Andrei Pokorné
  • Tomáš Goláň – senátor za Zlínský kraj
červen 2020
L
červen 2020

Poděkování na hradě po prvním kole

Poslechněte si poděkování hlavní organizátorky paní Andrei Novákové v pořadu Setkání na hradě TELEVIZE SPOLU. Hned po té začaly přípravy na 2. rozhodující kolo!

listopad 2020
L
listopad 2020

Začalo 2. kolo

Dne 1. listopadu začalo druhé kolo, ve kterém směli hlasovat už jen občané města Brna a ve kterém soutěžilo 65 projektů o celkem 33 milionů Kč rozpočtu města Brna. K podporovatelům z 1. kola se přidala Fakulta Sportovních studií (s pomocí doc. Mgr. Jiřího Nykodýma, Ph.D.), nemocniční personál ve všech Brněnských nemocnicích, kteří obeznamovali veřejnost s projektem, mateřské, základní, střední školy v rámci města Brna. Podpora lékařů, sester a vedení MOÚ i LF MU pokračovala. Moc nám pomohla a potěšila nás osobní podpora ze strany ředitele MOÚ prof. MUDr. Marka Svobody, Ph.D. a prof. PhDr. Andrei Pokorné,  Ph.D., proděnkanky LF Masarykovy univerzity.

listopad 2020
L
listopad 2020

Přibývali podporovatelé, bojovali jsme o každý hlas

Velmi nám pomohla podpora herečky Městského divadla v Brně, Pavly Vitázkové, která vyzvala k hlasování ve videu.

Listopad 2020
L
Listopad 2020

Konec 2. kola se blíží

Ve finále jsme dokonce dostali podporu konkurenčního projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, přímo od Petra  Švancary!

prosinec 2020
L
prosinec 2020

Velké finále končí

1. prosince skončilo velké finále! Umístili jsme se v první pětce se 3 171 hlasy od brňanů.

2021
L
2021

Děkujeme a jedeme dál!

Děkujeme všem za podporu projektu NEBÝT NA TO SAMA v hlasování Dáme na vás – participativní rozpočet města Brna.  2 150 000 korun bude určeno především na podporu onkologických pacientek (a jejich rodin) léčených v MOÚ. 

duben 2022
L
duben 2022

Znovu soutěžíme

22. dubna jsme se znovu zapojili do soutěže Dáme na vás.  Chceme, aby projekt pokračoval a dál pomáhal.

prosinec 2022
L
prosinec 2022

Vyhráli jsme!

Děkujeme! V soutěži Dáme na Vás jsme se umístili na 1. místě s 4 252 hlasy.

leden 2024
L
leden 2024

NEJ praxe Zdravých měst 2023

Město Brno získalo s projektem „Nebýt na to sama “ 1. místo v 6. ročníku NEJ praxe Zdravých měst 2023.