Pár slov o projektu a naše cíle

Tři ženy, tři onkologické diagnózy, tři životní příběhy a jedna společná cesta. Andrea – aktivní a pracovitá máma dospívající dcery, žena, která žije svůj sen. Ve 44 letech onemocněla rakovinou krku. Renata – máma dvou malých dětí, sociální pracovnice připravena kdykoli, komukoli pomoci. Ve 33 letech si vyslechla diagnózu karcinom prsu. Barča – výborná studentka, slečna, která teprve spřádá své plány – ve 22 letech právem zaskočena diagnózou karcinom vaječníku. V době léčby jsme každá řešila úplně jiné problémy, každá jsme se s diagnózou vypořádala jinak, přesto máme pocit, že nás to spojuje. Víme už jaké to je, stanout ze dne na den tváří v tvář onkologické diagnóze.

Protože si uvědomujeme, že jsme jen malinký vzorek obrovské skupiny onkologických pacientek, rozhodly jsme se využít svých zkušeností a nabídnout pomoc dalším ženám. Víme, jak onkologické onemocnění dokáže obrátit život vzhůru nohama. Otestuje vztahy, odvahu i vytrvalost. Ale přinese také trochu jiný pohled na život. Rády bychom proto využily našich zkušeností a podpořily další ženy, které se potýkají s podobným osudem. Chceme jim alespoň částečně zpříjemnit cestu léčbou, nabídnout aktivity, které budou prospěšné nejen pro pacientky samotné, ale i pro jejich blízké – partnery, děti. Protože Masarykův onkologický ústav v Brně považujeme za nejkomplexnější onkologické centrum, rozhodly jsme se náš projekt zacílit právě tam. 

Projekt získal finanční podporu od Magistrátu města Brna v soutěži Dáme na vás – participativní rozpočet. Díky tomuto vítězství můžeme své plány uskutečnit. Děkujeme všem, co pro nás hlasovali! Zavzpomínejme si.

březen 2020
březen 2020

Prvotní impuls - módní přehlídka

3. března 2020: Andrea Nováková s pomocí pacientské organizace MammaHelp a projektu Bellis  uspořádala v Masarykově onkologickém ústavu charitativní módní přehlídku šatů i paruk, kde v rolích modelek vystoupily bývalé nebo současné onkologické pacientky.

červen 2020
červen 2020

1. hlasovací kolo Dáme vás - participativní rozpočet

K 30.6.2020 jsme nasbírali v 1. hlasovacím kole nejvíce ze všech 134 přihlášených projektů a to 2253 „lajků“. Hlas v podobě lajku mohli dát všichni obyvatelé České republiky a tato masivní podpora byla znát napříč společností.


Od začátku nás podpořil přes oficiální stránky FB:

  • MOU Brno
  • Národní onkologický program ČR – Linkos
  • Bellis- mladé ženy s rakovinou prsu
  • LF MU jménem paní proděkanky prof. PhDr. Andrei Pokorné
  • Tomáš Goláň – senátor za Zlínský kraj
červen 2020
červen 2020

Poděkování na hradě po prvním kole

Poslechněte si poděkování hlavní organizátorky paní Andrei Novákové v pořadu Setkání na hradě TELEVIZE SPOLU. Hned po té začaly přípravy na 2. rozhodující kolo!

listopad 2020
listopad 2020

Začalo 2. kolo

Dne 1. listopadu začalo druhé kolo, ve kterém směli hlasovat už jen občané města Brna a ve kterém soutěžilo 65 projektů o celkem 33 milionů Kč rozpočtu města Brna. K podporovatelům z 1. kola se přidala Fakulta Sportovních studií (s pomocí doc. Mgr. Jiřího Nykodýma, Ph.D.), nemocniční personál ve všech Brněnských nemocnicích, kteří obeznamovali veřejnost s projektem, mateřské, základní, střední školy v rámci města Brna. Podpora lékařů, sester a vedení MOÚ i LF MU pokračovala. Moc nám pomohla a potěšila nás osobní podpora ze strany ředitele MOÚ prof. MUDr. Marka Svobody, Ph.D. a prof. PhDr. Andrei Pokorné,  Ph.D., proděnkanky LF Masarykovy univerzity.

listopad 2020
listopad 2020

Přibývali podporovatelé, bojovali jsme o každý hlas

Velmi nám pomohla podpora herečky Městského divadla v Brně, Pavly Vitázkové, která vyzvala k hlasování ve videu.

Listopad 2020
Listopad 2020

Konec 2. kola se blíží

Ve finále jsme dokonce dostali podporu konkurenčního projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, přímo od Petra  Švancary!

prosinec 2020
prosinec 2020

Velké finále končí

1. prosince skončilo velké finále! Umístili jsme se v první pětce se 3 171 hlasy od brňanů.

2021
2021

Děkujeme a jedeme dál!

Děkujeme všem za podporu projektu NEBÝT NA TO SAMA v hlasování Dáme na vás – participativní rozpočet města Brna.  2 150 000 korun bude určeno především na podporu onkologických pacientek (a jejich rodin) léčených v MOÚ. 

duben 2022
duben 2022

Znovu soutěžíme

22. dubna jsme se znovu zapojili do soutěže Dáme na vás.  Chceme, aby projekt pokračoval a dál pomáhal.