Kalendář Nebýt na to sama 2023

Kalendář pro rok 2023 vznikl ve spolupráci projektu Nebýt na to sama a Odboru participace města Brna. Přináší poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme a tou je zdraví.
Na jeho tvorbě se podílelo 13 žen, do jejichž života vstoupilo onkologické onemocnění v čele s Aničkou Julií Slováčkovou a dále fotograf Tomáš Hradský, stylista Martin Gruntorád, make-up artist Pavel Kortan a Michaela Kašparová, kameraman Petr Uhlíř a kreativní manager Marika Hemmerová. DĚKUJEME!

Dvanáct kalendářních měsíců, třináct tváří a třináct lidských osudů. Hrdinkami našeho kalendáře je třináct žen, do jejichž života zasáhlo onkologické onemocnění. Nevzdaly se, bojovaly a po měsících léčby se vrací zpátky do života.

Do kalendáře jsme promítli jejich jedinečnou osobnost, křehkou krásu i sílu, objevenou v sobě při boji s nemocí. Přinášejí nám všem poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme, a tou je zdraví. Jsou symbolem odvahy a inspirace.

Kalendář by nevznikl nebýt Andrey Novákové, která se po vlastní zkušenosti s nemocí rozhodla pomáhat a založila projekt Nebýt na to sama. Projekt spojuje ženy různého věku a diagnóz společně procházející náročným obdobím léčby i neméně složitým obdobím návratu k běžnému životu.
Ženy v onkologické léčbě se umí navzájem podpořit a vznikají zde opravdová přátelství vystavěná na pevných základech.

Představujeme 13 inspirativních žen v kalendáři pro rok 2023

Terezu Pospíšilovou

Lucii Dudkovou

Lucii Štrublovou

Lenku Bémovou

Kalendář Nebýt na to sama vyhrál 1. místo – CENU VEŘEJNOSTI v celostátní soutěži o kalendář roku 2023! Zvítězil mezi 59 soutěžícími kalendáři s více než 11 000 získanými hlasy. 

Tohoto ocenění si nesmírně vážíme a udělalo nám velkou radost !