Kalendář Nebýt na to sama 2023

Kalendář pro rok 2023 vznikl ve spolupráci projektu Nebýt na to sama a Odboru participace města Brna. Přináší poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme a tou je zdraví.
Na jeho tvorbě se podílelo 13 žen, do jejichž života vstoupilo onkologické onemocnění v čele s Aničkou Julií Slováčkovou a dále fotograf Tomáš Hradský, stylista Martin Gruntorád, make-up artist Pavel Kortan a Michaela Kašparová, kameraman Petr Uhlíř a kreativní manager Marika Hemmerová. DĚKUJEME!

Dvanáct kalendářních měsíců, třináct tváří a třináct lidských osudů. Hrdinkami našeho kalendáře je třináct žen, do jejichž života zasáhlo onkologické onemocnění. Nevzdaly se, bojovaly a po měsících léčby se vrací zpátky do života.

Do kalendáře jsme promítli jejich jedinečnou osobnost, křehkou krásu i sílu, objevenou v sobě při boji s nemocí. Přinášejí nám všem poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme, a tou je zdraví. Jsou symbolem odvahy a inspirace.

Kalendář by nevznikl nebýt Andrey Novákové, která se po vlastní zkušenosti s nemocí rozhodla pomáhat a založila projekt Nebýt na to sama. Projekt spojuje ženy různého věku a diagnóz společně procházející náročným obdobím léčby i neméně složitým obdobím návratu k běžnému životu.
Ženy v onkologické léčbě se umí navzájem podpořit a vznikají zde opravdová přátelství vystavěná na pevných základech.

Výstavu žen z kalendáře Nebýt na to sama si můžete prohlédnout v OC Olympia (prostor u vchodu Subway) do 13. listopadu 2022 a budou následovat i další místa v Brně.

Představujeme 13 inspirativních žen v kalendáři pro rok 2023

Terezu Pospíšilovou

Lucii Dudkovou

Lucii Štrublovou

Lenku Bémovou

Kalendář si můžete objednat zasláním e-mailu na nebytnatosama@gmail.com