Pohybové aktivity

Nabídneme pravidelné lekce jogy, tance a kondičního cvičení.

Pohybová aktivita v průběhu nemoci je velmi důležitá a má vědecky ověřený dopad na kvalitu života, průběh nemoci a dokonce i výsledky léčby.

V rámci projektu nabízíme pacientkám pravidelné lekce jogy, tance a kondičního cvičení. Tato cvičení budou vedena odborníky s letitými zkušenostmi z oblasti cvičení s pacienty. Spolupracujeme s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity.

Onkojóga ve studiu Happyoga, Mendlovo nám. 2, Brno – vždy v pondělí od 10:00 – 11:00

Terapie Tancem v Magic Free Group, Vídeňská 99, Brno – vždy ve čtvrtek od 16:00 – 17:00

Pohybové aktivity si rezervujte ZDE

 

 

Patří pohyb a onkologická léčba dohromady? 

Pohybová aktivita má pro pacienty v onkologické léčbě i po jejím ukončení již prokázaný pozitivní účinek. Je prokázáno, že pravidelný denní pohyb je přirozenou součástí našeho života, je přirozený pro náš organismus a ovlivňuje jej na několika rovinách. Ať je to vliv na svalovou tkáň, na systém kardiovaskulární a posílení srdeční činnosti, až po vliv na úzkost, deprese, nespavost, únavu, chuť k jídlu, polyneuropatie, atd. Během léčby i po ní, pro zmírnění nežádoucích účinků, je vhodné zařadit pravidelnou pohybovou aktivitu.

Pravidelná pohybová aktivita může být běžná pohybová aktivita, například úklid, hrabání listí, ale také chůze, cca 30 minut denně, nebo cvičení typu joga, pilates, ale i další formy, dle úrovně a možností každé pacientky. Záleží na chuti a zvyku každého člověka. Důležitá je frekvence, tedy pravidelnost na denní bázi.

V rámci projektu nabízíme cvičení pod vedením specialistů. Jsou to vyškolení instruktoři jogy, kondičního cvičení i tance. Všichni lektoři mají zkušenosti a jsou proškolení pro práci s pacienty.
Cvičení se bude konat ve městě Brně. 

O termínech a možnosti přihlášení vás budeme brzy informovat na těchto webových stránkách.

Nejnovější články v rubrice Pohybové aktivity

Nordic Walking – duben

Máte rádi procházky? 🚶‍♀️🚶   ⛰ Připravili jsme pro vás sobotní procházku s naším instruktorem @petr_bezchleba... Nordic Walking už volá! A kam se tentokrát podíváme? 👉 okolo kopce Velká Baba... MAPA   ⏰ KDY: Sobota 27. dubna 2024 v 10 hod. 📍 KDE: Mácova 37/3,...

číst více

Workshop Nordic Walking

Na základě poptávky pacientek přidáváme ve spolupráci s MOU Brno venkovní sportovní aktivitu a to jeden z nejzdravějších sportů - Nordic walking. Vzhledem k příznivému podzimnímu počasí si dovolujeme nabídnout tři termíny ještě do vánoc. Workshopem nás provede a...

číst více