Psychologická podpora

Pomůžeme zprostředkovat komunikaci s psychology.

Onkologická nemoc často otřásá mnoha jistotami, které v životě máme. Již název našeho projektu vyjadřuje jednu ze základních strategií, která nám pomáhá překonávat těžkosti – nebýt na to sama. Psychologická péče může pomoci znovu nalézt stabilitu a vnitřní klid v nejistotách, kterými lidé v procesu léčby prochází.

Věříme, že v rámci našeho projektu naleznete inspirativní informace, které Vám mohou na cestě nemocí pomoci.

Odborní garanti informací v oblasti psychologie:
Mgr. Radka Alexandrová, PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D.

Proč psychoonkologická podpora?

Onkologická nemoc otřásá všemi jistotami, které v životě máme. Již název projektu vyjadřuje jednu ze základních strategií, která nám pomáhá překonávat těžkosti – nebýt na to sama. Psychologická péče může pomoci znovu nalézt stabilitu a vnitřní klid v nejistotách, kterými lidé v procesu léčby prochází.

Náš projekt zároveň spolupracuje s portálem České onkologické společnosti, kde je možné najít řadu dalších užitečných informací k tématu.

Z pohledu vědeckých poznatků je čím dál více zřejmé, že starat se také o svoji mysl, může pomoci našemu uzdravování a zvýšit kvalitu života. Vliv mysli, že jedním z důležitých faktorů, kterým se věnuje také spolupracující projekt „MysliProtiRakovině“. Proto se Vám v rámci portálu Nebýt na to sama snažíme přinášet užitečné informace i z této oblasti.

Dále máme v plánu vytvořit možnost společných pacientských setkání, kde by mohli své starosti sdílet a společně nacházeli podporu i odpovědi na své otázky. Chceme umožnit i individuální konzultace s klinickým psychologem.

Nejnovější články v rubrice Psychologická podpora

Psychoterapeutická skupina

Naše milé ženy, máme pro Vás novinku! Nově otevíráme ve spolupráci s MOÚ psychoterapeutickou podpůrnou skupinu. První setkání se uskuteční ve čtvrtek 5.5.2022 ve 13 hodin v Relaxační místnosti MOÚ (přízemí Masarykova pavilonu, v prostorách Výtvarné dílny). Podpůrná...

číst více