Psychologická podpora

Pomůžeme zprostředkovat komunikaci s psychology.

Onkologická nemoc často otřásá mnoha jistotami, které v životě máme. Již název našeho projektu vyjadřuje jednu ze základních strategií, která nám pomáhá překonávat těžkosti – nebýt na to sama. Psychologická péče může pomoci znovu nalézt stabilitu a vnitřní klid v nejistotách, kterými lidé v procesu léčby prochází.

Věříme, že v rámci našeho projektu naleznete inspirativní informace, které Vám mohou na cestě nemocí pomoci.

Odborný garant informací v oblasti psychologie:
 PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D.

Proč psychoonkologická podpora?

Onkologická nemoc otřásá všemi jistotami, které v životě máme. Již název projektu vyjadřuje jednu ze základních strategií, která nám pomáhá překonávat těžkosti – nebýt na to sama. Psychologická péče může pomoci znovu nalézt stabilitu a vnitřní klid v nejistotách, kterými lidé v procesu léčby prochází.

Náš projekt zároveň spolupracuje s portálem České onkologické společnosti, kde je možné najít řadu dalších užitečných informací k tématu.

Z pohledu vědeckých poznatků je čím dál více zřejmé, že starat se také o svoji mysl, může pomoci našemu uzdravování a zvýšit kvalitu života. Vliv mysli, že jedním z důležitých faktorů, kterým se věnuje také spolupracující projekt „MysliProtiRakovině“. Proto se Vám v rámci portálu Nebýt na to sama snažíme přinášet užitečné informace i z této oblasti.

Dále máme v plánu vytvořit možnost společných pacientských setkání, kde by mohli své starosti sdílet a společně nacházeli podporu i odpovědi na své otázky. Chceme umožnit i individuální konzultace s klinickým psychologem.

Nejnovější články v rubrice Psychologická podpora

Pozvánka na seminář

Milí přátelé rádi bychom Vás touto cestou pozvali na jednodenní seminář s PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem, PhD., věnovaný tématu: "Zvládání psychické zátěže a stresu pro pacienty po onkologickém onemocnění"  Seminář se uskuteční on-line v úterý 13.září od 10:00 do...

číst více

Jak mluvit s dětmi o nemoci

Onkologické onemocnění vstoupí do života nečekaně a způsobí nejen zmatek v našich hlavách, ale také v emocích našich blízkých. Jak o nemoci mluvit s těmi nejmenšími -  s našimi dětmi. Připravili jsme pro Vás pár bodů, na které je dobré ve všem tom prvotním zmatku...

číst více