Vyšetření znamének

Jezdíme na akce a festivaly po Jihomoravském kraji s dermatology, kteří preventivně vyšetřují návštěvníkům akcí kožní znaménka.

Na kůži vzniká velké množství různých druhů nádorů. Mnohé z nich jsou nezhoubné a působí pouze kosmetický problém. Některé jsou ale zhoubné, mezi ty nejběžnější patří bazaliom, spinaliom a melanom. Ty je potřeba včas najít a rychle začít léčit. Proto náš projekt spolupracuje s týmem lékařů-dermatologů a společně organizujeme kontrolu znamének a edukaci, jak se starat o kůži.  

Odborní garanti v oblasti vyšetřování znamének:
MUDr. Marcela Doubková a MUDr. Filip Skokan

O původu tohoto zhoubného nádorového onemocnění máme díky vědcům stále hlubší znalosti a postupně tak přibývá informací, které pomáhají snížit pravděpodobnost  vzniku tohoto onemocnění. Základní cestou je však stále prevence,která je v rukou každého z nás. Ročně v ČR onemocní až 30 tisíc lidí.

  • Kontrolu znamének a edukaci, jak se starat o kůži provádí tým lékařů-dermatologů spolupracujících s naším projektem.
  • Poskytují lidem cenné rady a to na základě určení fototypu pokožky, jak se správně chovat na slunci. Právě nedostatečná ochrana před slunečním zářením jednoznačně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže.
  • Kontroly ve stanu Nebýt na to sama pro širokou veřejnost v Brně, ale i s působností v rámci JMK.
  • Za 18 měsíců zkontrolováno 1 500 klientů s úzkou provázaností na kožní sály v MOÚ a FNUSA.
  • Úzce spolupracujeme se společností La Roche-Posay, která se zaměřuje také na onkologické pacienty a jejich přípravky prokazatelně zlepšují zvládání nežádoucích účinků onkologické léčby na pokožce, čímž zlepšují kvalitu života pacientů podstupujících terapii.
  • Zajišťujeme edukační materiály týkajících se kontroly znamének a fototypu osob a také vzorků vhodných produktů dle typu a citlivosti pleti.

Nejnovější akce s vyšetřením znamének