Fotogalerie

Fotografujeme na všech našich akcích, abyste si je mohli připomenout.  

Těší nás, že pravidelná setkání, která pořádáme vždy první úterý v daném měsíci pro vás znamenají pocit hezky stráveného společného podvečeru. Zde si můžete prohlédnout pár fotografií. 

Workshopy ze série “Předej svoji dovednost a získej jinou” vedou ti z nás, kteří si prošli či prochází onkologickou léčbou a mají nám co ze svých vědomostí a dovedností předat. 

V rámci prvního z cyklu workshopů jsme měli možnost dozvědět se více na téma “Mýty a fakta ve výživě”. Přečtěte si reportáž

Druhý workshop byl na téma “Aromaterapie pro pacienty z pohledu medicíny”. Přečtěte si reportáž.

V březnu proběhl workshop online marketingu: „Jak nabídnout své produkty na internetu“! Přečtěte si reportáž.

Projekt Nebýt na to sama získal ve Všeobecné zdravotní pojišťovně nového partnera a toho si velmi ceníme. V rámci spolupráce s VZP jsme 5. a 14. února ukazovali, jak si správně vyšetřit prsa a představili projekt Nebýt na to sama na pobočce VZP, Benešova 10 (přečtěte si reportáž) a dne 29. února jsme byli společně s VZP součástí Veletrhu ProDítě na Výstavišti v Brně (přečtěte si reportáž).

V sobotu 27. ledna proběhl další ze série výtvarných workshopů se Šárkou. Tentokrát byla ústředním tématem roztančená mandala. Proč zrovna roztančená? No přece proto, že pod vedením Šárky se nikdy nekreslí podle šablon a tvorba nemá žádná ohraničení. Přečtěte si reportáž

Krásnou předvánoční atmosféru navodil  odpolední program v Masarykově onkologickém ústavu. Přečtěte si reportáž

Během podzimu náš projekt vyetření znamének zavítal do Břeclavské nemocnice, nemocnice TGM v Hodoníně a do Valtic. 

Přečtěte si reportáže

Prvního listopadu jsme slavnostně otevřeli naše nové prostory, které budou sloužit ke společnému setkávání a konání různých aktivit. Najdete nás v budově Magistrátu města Brna na Husově ulici č. 5, hned u zastávky tramvaje č. 12.  Prostory jsou označeny našim logem, takže je určitě neminete. Telefonní kontakt zůstává stejný: 735 137 870. Přečtěte si reportáž

POdívejte se, jak jsme běžely za ženské zdraví – SafeRun 2023. Přečtěte si reportáž

Když se spojí dobré úmysly s odhodláním, silné příběhy s křehkým uměním a dobře odvedená práce s uznáním, mohou se stát velké věci.
A jedna taková věc se podařila i v projektu Nebýt na to sama. Putovní výstava s fotografiemi a příběhy třinácti onkologických pacientek se dostala až do reprezentativních prostor Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu ČR. Podívejte se na reportáž

V létě jsme se rozjeli po Jihomoravském kraji, abychom vyšetřovali kožní znaménka a upozornili na způsoby prevence rakoviny kůže. Znaménka jsme prohlédli účastníkům Food Festivalu v Miroslavi u Znojma i na stejné akci v zámeckém prostředí v Letovicích. A samozřejmně jsem kontrolovali i na různých místech Brna a jeho okolí .

Druhý ročník projektu Nebýt na to sama byl v sobotu 20.5.2023 slavnostně zahájen. Odpolední program v Mendelově skleníku byl nabitý informacemi a skvělou atmosférou. Přečtěte si reportáž.

Ve středu 10. května 2023 se konal 27. ročník veřejné kytičkové sbírky, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha. Jako nový člen této prospěšné organizace se i spolek Nebýt na to sama do letošního ročníku sbírky aktivně připojil. Přečtěte si reportáž.

Připravili jsme po vás putovní výstavu žen z kalendáře Nebýt na to sama pro rok 2023. Podívejte se na fotografie z křestu kalendáře a seznamte se s hrdinkami našeho kalendáře na rok 2023.

Kalendář pro rok 2023 vznikl ve spolupráci projektu Nebýt na to sama a Odboru participace města Brna. Přináší poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme a tou je zdraví. Na jeho tvorbě se podílelo 13 žen, do jejichž života vstoupilo onkologické onemocnění v čele s Aničkou Julií Slováčkovou a dále fotograf Tomáš Hradský, stylista Martin Gruntorád, make-up artist Pavel Kortan a Michaela Kašparová, kameraman Petr Uhlíř a kreativní manager Marika Hemmerová. 20. října jsme kalendář slavnostně pokřtili v brněnském nákupním centru Olympia.

Podívejte se na fotografie z křestu kalendáře a seznamte se s hrdinkami našeho kalendáře na rok 2023.

Začátkem září jsme se opět věnovali prevenci kožních nádorů. Znamínka si během dvou dnů v našem stanu nechalo vyšetřit přes 450 osob. Přečtěte si o akci více.

Na konci léta jsme stihli ještě jeden výtvarný workshop, tentokrát na téma Acryl. Byla to další velká výzva, ale volba techniky se brzy ukázala jako velmi povedená. Šárka nám ukázala, jak se s akrylem dá pracovat na papíře i na plátně a brzy jsme se zabrali do čarování s barvami.  Přečtěte si o akci více.

,,S holkami jsme se opět sešly v ateliéru Creesa, kde nám Šárka ukázala jak na macramé pírka a lapače snů. První polovinu workshopu jsme vyráběly pírka technikou drhání, teď ji známe spíš jako macramé…“   Přečtěte si o akci více.

Pro zvládnutí techniky práce se suchým pastelem zvolila naše lektorka Šárka hravý přístup. Ve výsledku jsme si odnesli krásné obrazy, které si opravdu zaslouží své místo na zdi. Přečtěte si o akci více.

Dvacet dva žen, dvacet dva silných příběhů. Nervozita, ale i očekávání. Jedno módní molo, spousta odhodlání, podpora a sounáležitost. Taková byla Módní přehlídka projektu Nebýt na to sama, kde se rolí modelek s grácií chopily bývalé i současné onkologické pacientky. Bez ohledu na věk a diagnózu mají všechny jedno společné – radost ze života. Přečtěte si o akci více.

Velmi si vážíme nabídky podílet se na akci SKINCHECKER, kterou pořádala Chytrá lékárna ve spolupráci s La Roche. Zájem o kontrolu znamének byl obrovský. Během dvou květnových dnů se v připraveném stanu vystřídalo téměř 800 osob. Za náš projekt se akce zúčastnily odbornice z onkokosmetické poradny, které měly k dispozici přístroj pro měření stavu pokožky, a konzultovaly se zájemci i jiné kožní obtíže.  Přečtěte si o akci více.

Druhý workshop o zdravém stravování připadl na konec dubna. Protože se v tomto období začíná příroda probouzet, nachystala si pro nás Petra spoustu čerstvých a vitamíny nabitých surovin a recepty na snadné snídaně, svačinky a večeře.  Petra nám opět dala mnoho typů jak zpestřit svůj jídelníček Z workshopu jsme všechny odcházely dobře najezené, ale i přesto svěží a s výbornou náladou, protože Petra je skutečná čarodějka .  Přečtěte si o akci více.

V druhém běhu workshopů se Šárkou Coufalovou v ateliéru Creesa jsme se opět věnovaly malbě na hedvábí. Tentokrát již většina malovala na napnuté hedvábí. Tato technika vyžaduje trochu víc odvahy. Šárka nás ale umí povzbudit a namotivovat, takže po počátečním rozmýšlení jsme za chvíli všechny nashromáždily zvolené barvičky, popadly štětce a vrhly se do díla.  Přečtěte si o akci více.

Lekce tance i jógy navštěvují ženy různého věku, i v různém stádiu léčby. Zkušené lektorky přistupují ke každé účastnici individuálně a umí poradit, jak se hýbat tak, aby byl pohyb prospěšný. Přečtěte si více.

Lekce tance i jógy navštěvují ženy různého věku, i v různém stádiu léčby. Zkušené lektorky přistupují ke každé účastnici individuálně a umí poradit, jak se hýbat tak, aby byl pohyb prospěšný. Přečtěte si více.