Pozvánka na Brněnské onkologické dny

n

Kategorie

l

Počet komentářů

Publikováno

10/18/2023

Autor

administrator

1.- 3. listopadu se  na Brněnském výstavišti koná již 47. ročník konference  Brněnské onkologické dny a 37. ročník Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Součástí této akce je stejně jako každý rok také pacientská sekce, která se letos věnuje důležitému tématu Návrat do práce z pohledu pacienta.  Přednášky k tomuto tématu se budou konat ve čtvrtek 2.11.2023 v sále V. Morávka od 8:45 do 12:00. Registrace na akci jsou možné v den konání na místě. Vstup pro pacienty a členy pacientských organizací je zdarma.

Bližší informace se dozvíte na www.onkologickedny.cz

Program pacientské sekce:
Změny v pracovním procesu zaměstnance při diagnostice a léčbě onkologického onemocnění.
8.45 – 9.00
úvod sekce, představení novinek v pacientské oblasti (Bc. Michaela Tůmová, Hlas onkologických pacientů)
9.00-9.20 Změny v pracovním procesu při diagnostice a léčbě onkologického onemocnění. Co je třeba vyřešit. ( Mgr. Jana Svánovská, MOÚ)
9.20- 9.40 Jsem onkologický pacient –  Jak mám sdělit zaměstnavateli diagnózu a domluvit se na nastavení dalšího vývoje a scénáře pracovního procesu ( Mgr. Jitka Weber, Amelie)
9.40 – 9.55 Pacient v pracovním procesu – zkušenosti ze zahraničí ( paní Devouz, onkopsycholog Rakousko)
9.55 – 10.15 Práce během léčby – Jaké zdravotní komplikace mohou pacienta postihnout a podle čeho se rozhodnout, zda zůstat v práci či ji přerušit. ( Doc. MUDr. Igor Kiss, Ph.D., MOÚ)

Přestávka

Návrat „pacienta zaměstnance“ do práce po léčbě.
10.30 – 10.45
Kde hledat podporu při návratu do zaměstnání (Mgr. Patrik Rucker, úřad práce Brno)
10.45  – 11.00 Zkušenosti z poskytování odborného poradenství, online skupina, výsledky dotazníkového šetření (Mgr. Šárka Slavíková, Amelie)
11.00 – 11.15 Pohled z obou stran  – pečující a municipalita ( Mgr. Radka Vladyková, Svaz měst a obcí)
11.15 – 11.30 Právo na stejné podmínky ( JUDr. Alena Tobiášová, MBA. Ministerstvo zdravotnictví))
11.30 – 11.50 Přístup Ministerstva zdravotnictví k problematice návratu do zaměstnání, výstupy z pracovní skupiny   (Bc. Michaela Tůmová, Mgr. Jiří Pláteník ( Ministerstvo zdravotnictví)
11.50 – 12.00 Závěr, diskuze

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

Další kontroly znamének v jihomoravských městech

Další kontroly znamének v jihomoravských městech

Blíží se konec roku a my pokračujeme v preventivních prohlídkách kontroly znamének. Zítra budeme vyšetřovat v nemocnici Hodonín a o týden později v nemocnici Břeclav. Opět budeme nejenom vyšetřovat, ale také edukovat, jak správně pečovat o kůži. Díky partnerství se...

Adventní trhy

Adventní trhy

Milí přátelé, až se vydáte za vánoční atmosférou a svařeným vínem na brněnské náměstí Svobody, stavte se u stánku našeho projektu a kupte si nějakou drobnost, kterou jsme s naší bezva partou vyrobily. Podpoříte tím náš projekt a naše aktivity. Stánek bude otevřený 25...