Ohlédnutí za kampaní Brno Narůžovo

n

Kategorie

l

Počet komentářů

Publikováno

11/06/2023

Autor

administrator

Město Brno již několik let pořádá osvětovou akci Brno Narůžovo, zaměřenou na prevenci karcinomu prsu.

Letošní říjnová kampaň města Brna proběhla pod záštitou zastupitelky pro oblast zdraví MUDr. Dagmar Seidlové, Ph.D. ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem a také naším projektem. 

Myšlenka Růžového října vznikla již v roce 1985. Jeho cílem je podpořit prevenci rakoviny prsu a ukázat, čemu musí čelit ženy, které bojují s touto nemocí. Symbolem měsíce se stala růžová stužka.

Kde jste nás v říjnu mohli potkat:
– 3.10. proběhlo na Malinovského náměstí oficiální zahájení kampaně, v rámci které jste pak až do 12.10. mohli v centru města Brna vidět panely s fotografiemi a příběhy našich hrdinek z kalendáře.

– 4.10. jsme pořádali přednášku Vliv mysli a životního stylu na naše zdraví se skvělým psychoonkologem PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem, Ph.D.

– 5.10. jsme se spolu s dalšími pacientskými a podpůrnými organizacemi  účastnili běhu SPOLUSAFE na Špilberku

-12.10. pro Vás přednášel MUDr. Filip Skokan o prevenci kožních onemocnění a svoji premiérovou debatu si vyzkoušela jedna z našich členek – Onkoholka Kamila Peková.

Věříme, že v nějaké formě si během říjnové kampaně každý přišel na své. Růžový měsíc je sice u konce, ale na prevenci a zdraví životní styl budeme apelovat i nadále, protože zdraví je tou nejvyšší hodnotou, kterou si můžeme přát. Myslete na to i během nastávajícího předvánočního období!

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

Prsa pod lupou

Prsa pod lupou

Projekt Nebýt na to sama ve spolupráci s Augustiniánským opatstvím, Masarykovým onkologickým ústavem, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Říjen narůžovo vás srdečně zvou na setkání zaměřené na osvětu a zdraví s názvem "PRSA POD LUPOU" a to v sobotu 25. května 2024 od...

Prsa pod lupou

Prsa pod lupou

Projekt Nebýt na to sama ve spolupráci s Augustiniánským opatstvím, Masarykův onkologický ústav Brno , VZP ČR a Říjen narůžovo/Pink October vás srdečně zvou na setkání zaměřené na osvětu a zdraví s názvem “PRSA POD LUPOU” a to v sobotu 25. května 2024 od 15 hodin ve...

Slavnosti města Mikulov

Slavnosti města Mikulov

Letos poprvé byl projekt NEBÝT NA TO SAMA součástí slavností města Mikulov . V zámecké zahradě měli návštěvníci muzejní noci až do nočních hodin možnost kontroly znamének v našem stanu. I přes nepřízeň počasí byl velký zájem!Do 22 hod jsme zkontrolovali téměř 100...

Běh MOÚ

Běh MOÚ

ročník Běhu MOÚ je na spadnutí. A Nebýt na to sama staví svůj tým! Technika běhu a výsledný čas pro nás nehraje roli, naši silnou stránkou je odhodlání a víra v sebe sama. Chcete nás podpořit? Zaregistrujte se na Běh MOU, uveďte Nebýt na to sama jako instituci a...